Rysunek Online

kolorowanki Święty Mikołaj czy Santa Claus

Święty Mikołaj czy Santa Claus

Charakter Santa Claus lub Święty Mikołaj jest legendarna postać, która ma swoje korzenie w tradycji krajów germańskich i anglosaskich. Pochodzenie legendy wydaje się częściowo inspirowane przez życie Święty
Mikołaj z Miry. Od XIX wieku do obecny Santa Claus jest uosobieniem w podeszłym wieku grubas z długą białą brodą i ubrany na czerwono, który dostarcza prezenty dla dzieci na Wigilię Bożego Narodzenia.
Santa Claus ma długą listę nazw wszystkich dzieci na świecie, który zachował się dobrze przez cały rok. Po tej listy i pisma przesłane przez dzieci same w trakcie roku, Boże Narodzenie, z pomocą jego sanie, latające reniferów i elfy, rozdaje prezenty na świecie w niepowtarzalny i magiczny wieczór, w nocy z 24 na 25 grudnia, w przeddzień Boże Narodzenie, który jest znany jako Wigilię Bożego Narodzenia.
Legendy o Santa Claus znajduje się jego domu w bardzo odległym miejscu wiecznego śniegu i lodu Laponia lub bieguna północnego. Może żyć bardzo spokojnej pozostałej części roku wraz z żoną Pani Mikołajowa. Najczęściej przedstawienie Santa Claus wydaje się być wraz z duża torba na zabawki i prezenty. Można również znaleźć więcej rysunków Bożego Narodzenia ojciec z sanki, wprowadzając domów przez kominy i pozostawiając prezenty pod choinkę. Kolejny klasyczny obraz Santa jest uważne słuchanie życzenia dzieci, które siedzą na kolanach w dowolnym miejscu na świecie, kiedy Święta Bożego Narodzenia są już wkrótce.
Święty Mikołaj ma zwykle nazwę właściwego w wielu innych językach, czasami są nazwy, które pochodzą z lokalnych tradycji i folkloru, podczas gdy w innych przypadkach jest to tłumaczenie lub adaptacji oryginalnej nazwy.